Coventry City Futbol Kulübü ve Warwick Üniversitesi, üniversite tedarik arazisini ilerlemesi için kulübe görecek bir ortaklık planlamaya başladı. Yeni bir stadyum, böylece Coventry şehrinde yaşayan hayranlara basit bir şekilde erişerek futbol kulübü için yeni bir ev üretiyor.

Kesin bir alan henüz kararlaştırılmamış olsa da, yakınlığı Coventry’nin güneybatı kenarındaki ilkokulunda Warwick Üniversitesi’nin tarım alanında olacaktır.

9 Haziran 2020’de League One Champions olarak doğrulanan Skybet League One Club, ayrıca 2020/21 sezonunda Skybet Şampiyonası’nda geri dönecek-aynı zamanda sahip olacak ve tamamen sorumlu olacak stadyumun masrafı ve operasyonu; Aynı şekilde, Coventry City Futbol Kulübü, ürettiği tüm stadyum karlarını alacak.

Hem Üniversite hem de İngiliz Futbol Ligi (EFL) Kulübü, malzeme, enerji, gürültü, bina ve program erişimi açısından vizyoner, çevre dostu bir stadyuma adanmış olduklarını seslendirdi.

İki kutlama benzer şekilde, yeni bir bağlantı yolu ile birlikte çalışan yeni bir hafif demiryolu istasyonu ile stadyuma geldiklerini hayal ettiklerini belirtti. Bunun, çevredeki tüm bölgesel otoriteler, West Midlands Entegre Bölgesel Otorite ile ortaklık çalışmalarının yanı sıra LEP’nin yanı sıra, fonun ve desteğin bu altyapıyı sağlamak için orada olduğundan emin olmak için ortaklık çalışmalarına ihtiyaç duyulacaktır.

Coventry City Football Club ve Üniversite, insanları mümkün olan en kısa sürede bu ilginç yeni ilerlemeyi bilmek istedi ve bunu yaparken, bu projeyi geliştirmek için çeşitli ortaklarla gerekli birçok tartışmaya yönelik yöntemi açacağını umuyordu.

Kulüp ve üniversite, paylaşılacak önemli haberler olana kadar bu çabada herhangi bir ek ortak ifadeyi sorgulamayı beklemiyor.

Tarih
Sky Blues, 2003 yılında o zamanki yepyeni stadyumları Ricoh Arena’da ilk maçlarını oynadı. Başlangıçta Highfield Road zeminin yerine geliştirilen stadyum, ilk başta Arena Coventry tarafından işletiliyordu ( ACL), Coventry City kiracı olarak. ACL, Higgs Charity’nin yanı sıra Coventry Kent Konseyi tarafından ortaklaşa yapılmıştı.

Coventry City ve ACL arasındaki uzun bir kira çatışmasının ardından, futbol kulübü 2013 yılında Ricoh Arena’dan ayrıldı; Eylül 2014’te Ricoh’a dönmeden önce Northampton Town’un Sixfields Stadyumu’nda ev maçlarını bir yıldan fazla bir süre boyunca oynuyor. İki ay içinde, ACL’deki her iki hissedar, önceki zeminden stadyuma taşınan Premiership Rugby Club Wasps tarafından çıktı. Yüksek Wycombe park.

Ayrıca 2019/20 sezonundan önce eşekarısı ile bir çatışma, Coventry City’nin Ricoh’u süresiz olarak terk ederek eşekarısı tek kiracıları haline getirdiğini gördü.

Nezaket: Wasps.co.uk

24 Temmuz’da kulübün web sitesinde yayınlanan bir açıklamada, WASPS şunları söyledi:

Biz kesinlikle şok olmuş ve Coventry City sahiplerinin bir anlaşma üzerinde endüstriyel sözleşmeye ulaşmaya son derece yakın olduğumuzda bu kararı aldıkları için derinden memnun değiliz. Futbol kulübü ile birkaç ay boyunca yönetim düzeyinde olumlu ve yapıcı görüşmeler yapmıştık ve her iki taraf da Coventry City’yi Ricoh’da görecek herkes için harika bir planı olduğuna inanıyorduk. Ricoh Arena üzerindeki yasal işlem etrafında herhangi bir tazminat türünü belirtmek için futbol kulübüne veya sahiplerine ihtiyacımız yoktu ve teklifi ticari olarak cazip hale getirdiğimize inanıyoruz.

Herkes gibi, futbol kulübünün ismini taşıyan şehirdeki ev oyunlarını oynaması gerektiğine inanıyoruz ve Birmingham’da kalmayı seçme kararı büyük ölçekte kayıp bir şans. CCFC’nin kendi stadyumunu üretmek için Warwick Üniversitesi ile ortaklaşa çalıştığı haberi, kamuya açıklanıncaya kadar bize iletilmedi, ancak müzakereleri başarılı bir nihai düşünceye getirmeye çalışmaya devam ettik ve dosya.

Ne yazık ki, Coventry City’nin bugün geri çekilme kararı, öngörülebilir bir gelecek için mevcut müzakereleri sona erdirdi. Kulübün bu akşam bir açıklama yapacağının ve iddia ettikleri şeylerin yönlerine çok dikkatli bir şekilde bakacağının ve önümüzdeki birkaç gün içinde potansiyel olarak yorum yapabileceğinin bilincinde değildik.

Kaynak ve Görüntüler: ccfc.co.uk

#EFL #footballClub #pusb #skyBetchampionship #sportsbiz #sportsindustry #sportsvenues

ALSD Worldwide’ın 2020 baskısı – Avrupa’nın Premium Koltuk ve Spor Ağırlama Sektörü için önde gelen etkinliği, yeni yapılarla karları artırmaya odaklanıyor, Renovationull

Leave a Reply

Your email address will not be published.