inşa etmek için 241 milyon dolarlık sözleşme, Lexington Center Corporation (LCC) Yönetim Kurulu, yeni ve genişletilmiş Lexington’u inşa etme sözleşmesi ödülüne oybirliğiyle oy kullandı. Kongre Merkezi.

Kongre Merkezi Genişletme Proje Komitesi tarafından önerilen Messer Construction Company’nin kazanma sözleşmesi teklifi, projenin orijinal 2014 tasarımını ve vizyonunu sağlam tutacaktır. Üç genel yükleniciden teklif teklifleri alındı ve 12 Haziran 2018’de açıldı.

Sözleşme şunları içermektedir: tüm yeni inşaat maliyetleri, Kuzey Abutment dahil Jefferson Street Köprüsü’nün yıkılması, yeni İngiltere misafirperverlik kulüpleri, yeni üst arena sandalye arka koltukları ve yeni araç park yapıları. Üç yıllık inşaat projesi, 2018 Temmuz ayı ortalarında halka açık bir çığır açmasıyla başlayacak ve Kasım 2021’de tamamlanacak. Proje, Rupp Arena ve mevcut kongre merkezinin çoğunun çoğunun faaliyette kalmasına izin vermek için aşamalar halinde geliştirilecek. yapı.

2016 yılının Aralık ayında yetkilendirilen orijinal 2014 Lexington Kongre Merkezi tasarımı, Los Angeles, CA NBBJ tasarımcıları ve Lexington EOP Architects tarafından geliştirildi. Dramatik, ışık dolu, mimari ifadesi ile yeni genişletilmiş Lexington Kongre Merkezi, 100.800 metrekarelik sergi salonları, 25.185 metrekarelik bir balo salonu, 30.270m2’lik esnek toplantı alanı ve 110.234sqft öncesi ve dolaşım alanı içerecek.

Bu haftanın toplantısının ardından LCC Başkanı Craig Turner, şunları söyledi:

Bugün, Lexington şehir merkezinin hayatını dönüştürecek bir projeye çok memnun bir son ve heyecan verici yeni bir başlangıcı işaret ediyor. Bu projenin bağlılıkları ve değişmez destekleri için teşekkür edecek çok sayıda insan var. Belediye Başkanı Jim Gray’e 2011’de projeyi ilk kez önerdiği için teşekkür ediyoruz ve eski LCC Başkanı Brent Rice’a öncülük ediyor. Minnettarlığımız Vali Bevin ve Sekreter Landrum’a Milletler Topluluğu’nun mali desteği için uzanıyor. Bu proje için müthiş savunucular olan Meclis Bill Farmer ve Kevin Stinnett’e ve mali desteğini sundukları için LFUCG Kent Konseyi’ne özel teşekkürler. Finansal katkılarından dolayı Visitlex’e de teşekkürler. Kentucky Üniversitesi’ne önümüzdeki 15 yıl için olan taahhüdünden dolayı teşekkür ediyoruz ve Rupp Arena’yı İngiltere basketbol için birincil yer ve ev mahkemesi olarak canlandırıyoruz. Ve son olarak, Lexington Center CEO’su ve Başkan Bill Owen ve Lexington Center personeli sayesinde.

Lexington Center, 18 Temmuz’da uzun zamandır beklenen, merakla beklenen 241 milyon dolarlık yedek ve Lexington Kongre Merkezi’nin genişlemesinde yer aldı.

Lexington’un tarihindeki en büyük sermaye kamu geliştirme projesi olan bu projenin Lexington’un kongre tesislerini yükseltmesi ve şehir merkezine yeni bir canlılık getirmesi ve Lexington’u bir kongre ve toplantı hedefi olarak güçlendirmesi bekleniyor.

Turner bu ayın çığır açan töreninde dedi:

Bugün Lexington topluluğunun geleceğinde dönüştürücü bir an olacak bir kilometre taşını işaret ediyor. Vali Bevin, Genel Kurul ve Lexington City liderlerinin desteğiyle, şehrimizin şehir merkezinin canlılığını sürdürme, müthiş ekonomik büyüme ve iş, ev eğlencesi ve kültür için yeni fırsatlar için bir katalizör yaratmada bir adım daha atıyoruz.

Lexington Center CEO’su ve başkanı Bill Owen’a göre:

Mevcut tesis bize son 42 yıldır iyi hizmet etti, ancak çok daha fazla sergi alanına duyulan ihtiyaç, 1994 ve 1986’ya kadar uzanan 3 farklı çalışma tarafından öneriliyor. yepyeni bir seviyeye varış.

Yeni tesisin, merkezin yıllık ekonomik etkisini 58 milyon dolar artırması öngörülüyor ve Lexington’un rekabetçi kalmasına ve devletin turizm işinin önemli bir bölümünü temsil eden çok daha fazla kongre şirketi çekmesine yardımcı olacak.

Rupp Arena 3D Infographic

Proje, Rupp Arena ve Kongre Merkezi’ni şehir merkezine daha iyi bağlamak için geliştirilmiştir. İçinden geçen parklar ve plazalar yeni halka açık toplama noktaları sunacak. Bunlar arasında “Cat Walk”, dış merdiven ve Rupp Arena’nın dışında toplanma yeri; Kongre Merkezi’nde açık alan sergi alanı sunan “Gorge” adlı yeni bir açık alan; etkileşimli su özellikleri; Town Branch Trail’in bir uzantısı; ve gelecekte planlanan Town Branch Park.

Kongre Merkezi ve Rupp Arena 42 aylık inşaat dönemi boyunca açık kalırken, proje 2021 Kasım ayında planlanacak şekilde aşamalar halinde gerçekleştirilecek.

Lexington Center 3D Infographic

Görüntüler, Nezaket: LCC/NBBJ/EOP

#Sportsvenuebusiness – sizi bilerek saklayın!

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.