Fikir Oyun Kitabı

Yoldan Etkinlik Önerileri

Paul Peavy tarafından

Son beş hafta sonum, en büyük kızımın ilk kolej binicilik buluşmasını izlemek, en küçük kızımın yüzme buluşmasını izlemek, eşimin Ironman Florida triatlonunda yarışmasını ve bir çocuk triatlonunu duyurmasını izlemekten oluşuyordu. Ve önümüzdeki hafta sonu Rez Yetişkin Triatlon açılışında açıklanacağım.

Katıldığım bu olağanüstü olaylardan geçmem gerektiğini ne öğrendim? İlk olarak, zarif bir ev sahibi olun. Kızım Florida Eyalet Üniversitesi (Seminoller) için ata biniyor ve ilk buluşması Florida Üniversitesi’nde (Gators) oldu. İki takımın oldukça yoğun bir rekabeti olmasına rağmen, etkinlikte bir rekabet veya gerginlik hissi yoktu. Gator Binicilik Kulübü çok samimi ve misafirperver – hatta neredeyse bir Gator kurabiyesi aldım! İyi dekore edilmiş ve lezzetli görünüyordu ve neredeyse Gator’un gerçek kongeni için bir takdir eylemi olarak aldım. Beni geri tutan tek şey, büyükannemin bir kurabiye için 7 dolar ödediğimi bilseydi onun şiddetli olarak yuvarlanacağını biliyordum!

Küçük kızımın yüzme buluşmasında, ilk yardım bakımının değerini ilk elden öğrendik. Kızım blokları kaydırdı ve yargıçlar bir miss-start çağırdıktan sonra bileğini burkadı. Yetkililer sempatikti ve onu antrenörüne hızla eşlik ettiler. Meet Director da aynı derecede yardımcı oldu, bizi kızımın bileğini giymek için nereden seçeceğimizi yönlendirdi. Olay bana, her gönüllü toplantısında ilk yardım gerektiren acil bir durumda veya durumda ne yapacağını duyurmanın çok önemli olduğunu hatırlattı.

Ironman en üst düzey bir şirkettir ve her etkinlik enerji, coşku ve verimlilikle yankılanır. Yaklaşık iki yıl önce, Ironman yeterince gönüllü almak için mücadele ediyordu. Birçok etkinlik organizatörünün gönüllü yuvalarını doldurmakta zorlanıyor, ancak Ironman organizatörleri 2,4 mil okyanusta 80 cankurtaran yaymalılar, sporculara wetsuits’ten yardım etmek için yaklaşık 30 gönüllü almalı, iki 40 kişilik mürettebatın özel ihtiyaçları dağıtması için ‘Çantalar ve yeterince adam istasyonlar ve ilk yardım istasyonları içiyor. Buna ek olarak, gönüllülerin bitiş çizgisinde durmaları ve bitiş çizgisini geçtikçe “düşebilecek” sporcuları “yakalamak” gerekir. Kayıt, talimat ve gıda hizmetleri için normal gönüllülerden bahsetmiyorum bile. Bu yılki Ironman Florida’da, organizatörlerin minimum 600 gönüllüye ihtiyaçları vardı – ancak ihtiyaçlarını 900’den fazla gönüllüle karşılamadan çok daha fazla!

Ironman Florida nasıl bu kadar çok gönüllü aldı? Organizatörler, su ve Gatorade istasyonlarına yardımcı olan yerel organizasyonlara ve okullara bağış taahhüt ederek gönüllüleri işe aldı. Ironman ayrıca gönüllüleri, gelecek yılki etkinliğe katılımcı olarak kaydolma için ilk sırada olma fırsatı vererek ödüllendiriyor. Ayrıca, gönüllü tişörtler havalı. Etkinliğiniz için gönüllü olmak için sırada bekleyen insanları istiyorsanız, önerim gönüllülerinize küçük bir teşvik sunmak olacaktır-sadece havalı bir tişört veya ev yapımı çikolatalı kurabiyeler olsa bile.

Son olarak, gönüllüleri eski moda bir şekilde işe alabilirsiniz: ağızdan ağıza. Son zamanlarda Panama City, Fla. Panama City arkadaşlarımızdan biri eşimden gönüllülerin hala gerekli olduğu kelimesini yaymasını istedi. Tallahassee’den bazı arkadaşlarımız da etkinlik için seyahat etmişti, bu yüzden eşim onları gönüllü olarak işe aldı. Sonunda, eşim etkinlikte gönüllülerin yarısından fazlasını işe aldı! Bu nedenle, arkadaşlarınızdan yardım etmelerini istemek ve onlardan arkadaşlarına sormalarını istemek için korkmayın.

Sanırım beş hafta boyunca dört etkinlik daha var, bu yüzden bu etkinliklerden de çok daha fazla planlama fikri geçireceğimden emin olacağım. Etkinlik Gönüllüleri ve Spor Etkinlik Planlamacıları için her şey!

Leave a Reply

Your email address will not be published.