Sky Barsch Gleiner
Yayınlanan 6 Ağustos 2010

Yaş: 38
Konut: Middlebury
Aile: Koca, Keith; oğulları, Nick, 11 ve Zach, 5; Köpek, Maddy
Meslek: Middlebury College’daki ortak başkanlık eğitmeni ve yardımcı pistinin yanı sıra saha eğitmeni
Birincil Spor: Koşmak

VS: Geçmiş Mayıs ayında Vermont City Maratonunu 2: 58’de çalıştırdınız. Zamanın hakkında tam olarak nasıl hissettin?
NW: Kesinlikle memnun oldum. 2:58 ve 3:02 arasında koşmak istiyordum. Olmak istediğim yere geldim ve mutlu olduğum gibi.

VS: Bu, VCM’yi ilk kez çalıştırıyor muydu?
NW: Daha önce çalıştırdım. Birkaç yıl önce bir röle takımında yaptım. 2006’da maratonu yaptığım gibi, bu yılla aynı, altıncı sırada yer aldım. Birkaç maraton daha yaptım, belki de yedi ya da sekiz ve bu yılki VCM benim en hızlı zamanımdı.

VS: Başarınızı tam olarak nasıl kutladınız?
NW: Anma Günü’nde bazı arkadaşlarla göle gittik ve sadece düşük bir tür.

VS: Yarışın tercih ettiğiniz unsuru neydi?
NW: Koca Keith’imin yanı sıra programdaki diğer arkadaşlarımın da izlediğine inanıyorum. Chit-chat’i durdurmadım, ancak benim için alkışlamak ve alkışlamak için orada oldukları gerçekten harika bir anlayıştı. Keith, programda çok kalabalık olmayacağını anladığı çok sayıda konumla ilgiliydi, bu yüzden onu duymak harikaydı.

VS: Middlebury College’da ve bir ailede tam zamanlı bir koçluk görevi ile oldukça meşgulsünüz. Tam olarak nasıl antrenman zamanı keşfediyorsunuz?
NW: Bu maraton için sabahın erken saatlerinde, sabah 5:30 ya da öylesine bir sürü eğitimimi yaptım. Ancak kocam da bir koşucu, bu yüzden bana öğretmenin yanı sıra yardım ediyor. Herhangi bir tür zamanda bir şey için antrenman yapıyor ya da bir şey için antrenman yapıyorum. Bu yüzden, ilk Ocak ayında, antrenman yapma zamanımdı. Yapmam gereken saçma bir zamandı. Çocuklarla oldukça accomodating idi, özellikle Cumartesi kolej ekibiyle en yoğun günüm.

VS: Gelecek yıl, Middlebury’nin yanı sıra kadınlar için baş kros eğitmeni olacaksınız. Baş antrenör kadar adım atmak tam olarak nasıl bir duygu?
NW: Biraz sinir bozucu. Dokuz yıldır asistanım. Middlebury’nin harika bir geleneği var. Kadın tarafında, dört ulusal şampiyonamızın yanı sıra kamıştan bir yıl önce bir tane aldılar. Yani bu oldukça güçlü bir gelenek. Heyecanlandığım kadar korkutmuyorum. Harika bir program.

VS: Üniversite çağındaki öğrencilere koçluktan ne elde ediyorsunuz?
NW: Oynatma listelerim için gerçekten harika melodiler! Stajyer sporcuların yüksek kalitesi Middlebury’de dikkat çekicidir. Kros ve kapalı/dış mekan pistiyle çalıştığım düşünüldüğünde, sporcularla çok zaman geçiriyorum. Sporcuların büyümesinin keyfini çıkarmanın yanı sıra onları fiziksel olarak ve psikolojik olarak yılın programına ve Middlebury’deki zamanlarına kadar itmeyi seviyorum. Bu da tam bir daire – antrenman yaparken veya koşarken onlara inandığım konusunda bir soru yok, çünkü onlardan daha fazla zorlamalarını veya taahhütte bulunmalarını istediğimde, bunu kendim taramam gerekiyor. Yine de harika bir grup, aynı zamanda çok şey var.

VS: Vermont’a tam olarak nasıl indin?
KB: Keith, Vermont Üniversitesi’nde fizyoloji üniversitesinde doktora sonrası bazı çalışmalar keşfetti. Yıldız tipi hizalanmış. O sırada Middlebury’de eğitmen yardımcısı olan bayan kayak yapmak için bir yıl izin alıyordu. Özgeçmişim diğer koçun masasındaydı. Oradan büyüyen bir yıllık bir dönemdi. Vermont’a taşınmak harika bir hareketti. Burada, özellikle topluluk duygusunu seviyoruz.

VS: Hayatının çoğunda koşuyor musunuz?
NW: Üniversitede koştum ve o zaman üniversiteden sonra belki iki yıl, bir yıl boyunca Nike için koştum. Ancak her zaman Aşil tendon problemleri yaşadım. 10K’da yarıştığım 1996’daki Olimpiyat denemelerinden sonra, her ikisinde de cerrahi tedavi gördüm. Asla istediğim seviyeye kadar antrenman yapamadım. Bir süredir bazı triatlonların yanı sıra bisiklet ve bazı triatlonlar yaptım. Bu bahar, ilk kez eğitim alabildim ve vücudum parçalanmadan, istediğiniz seviyede mücadele edebildim. Fizik tedaviye gittim ve fizyoterapistimle fantastik arkadaşlar oldum. Kocam bana da eğitmen verdi.

VS: Aşil sorunlarıyla ilgilenen başkalarına ne gibi önerilerde bulunursunuz?
NW: Middlebury’deki Wells Fizik Tedavisine gittim ve oraya gitmediğim kilometrelerce (üst 60’ların üstü 70’lerin) koyamayacağına dair spesifiktim. Ocak ayında gitmeye başladım ve eğitimim gerçekten Şubat ayı başlarında Ocak ayı ortalarında başladı. Bir hamstring sorunum vardı, bu da eğitim alırken fizyoterapist tarafından gerçekten çözüldü. Geçmişte her zaman yeni eğitmiştimnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.