kurtulmak için bir preshot ve shot sonrası rutin kullanın.

Bir sonraki çekim için hazırlandığı kadar sinirli veya bestelenmiş misiniz?

Çok fazla golfçü, son atışta yaşayarak tüm turlarını sabote etmekle çalışıyorum, sanki onlar için doğal gibi ve üzülmek için gerekli…

Eğer bu kamptaysanız, sonraki birkaç deliğiniz, ağırlaştırmanın kartopu etkisi ve çok daha fazla bogey.

Zavallı atış veya deliği nasıl bırakabilirsiniz?

Her şey duygu ve odaklanma ile ilgilidir.

Golf sahasında duygusal yönetim ile ilgili Dr. Glen Albaugh ile röportaj yaptım.

Dr. Albaugh, uzman ve amatör golfçüler de dahil olmak üzere birçok sporcu için bir spor psikolojisi uzmanıdır.

Albaugh, 28 yıl boyunca Pasifik Üniversitesi’nde spor psikolojisi öğretirken Pasifik Tigers golf takımına koçluk yaptı.

Albaugh, spor için etkili zihinsel tekniği detaylandıran “Savaşı Kazanmak” adlı içgörülü kitabını ortak yazdı.

Cohn: “Öğretmen, bana bu eski catchfrase’den büyük bir şey hatırlatıyor,“ Kendi yolundan çıkmalısın. ”Bu konuda biraz konuşabilir misin?”

Albaugh: “Strateji, hedef ve güven olan SAT diyoruz. Çekiminize yaklaşıyorsunuz ve yaptığınız ilk şey duygularınızı dengelemek… ”

“O zaman duruma uyan ve oyununuza uyan bir yöntem seçiyorsunuz. Kesinlikle adayabileceğiniz bir şey seçin, ‘Bu çekimi yapabilirim.’

“Sonra… atışa girerken… atışın şeklini görüyoruz, hedefi görüyoruz, yanı sıra kendimizi ve Waggles’ımızla ve hedefe bakışlarımızla aynı zamanda hizalıyoruz. hedefleme. ”

“Son kısım güveniyor; Dikkatli bir düşünce olmadan sallanıyor. ”

Albaugh, atış sonrası bir rutin kullanan kaçırılan bir atıştan sonra tam olarak nasıl yanıt verileceğine katıldı.

Albaugh: “Bazen çekimleri özlüyoruz, şimdi de onu değerlendirmeli ve hatırlamalı ve yeniden odaklamanın yerini almalıyız. Bunu yaklaşık 5 adım içinde yapmalıyız, bu yüzden gitmeye hazırız… bu yüzden atış rutini arasında ön çekim, sonrası var. Bunlar, bir yarışma oynarken bu becerileri uygulayabilmeniz için yöntem almanız gereken becerilerdir. ”

Golf oynarken duygularınızı başarılı bir şekilde ele almak için bu fikirleri deneyin:

İpucu #1: Son atış veya deliği bırakmak için atış sonrası rutininizi kullanın. Geri alamayacağınız için çekimin bittiğini kendiniz rasyonalize edin. Planınıza odaklanarak bir sonraki çekime adayın, daha sonra inanan zihninizi kapatın ve çekim yapma yeteneğinize bağlı olun.

İpucu #2: Yöntem Oynamak istediğiniz yöntem, ön çekim, sonrası ve aradaki atış rutinlerini kullanma da dahil olmak üzere. Uygulama sırasında ağırlaştırmanızla teklif edin. Kötü atışlarla ilgili en cesaret kırıcı kısmı anlamak, tam olarak onlara nasıl tepki verdiğinizdir.

P.S. Bu, “Şampiyonun Zihniyeti” serimizde en iyi spor zihinsel oyun profesyonelleri ile 14 özel röportajımızdan biridir. Dinleyebileceğiniz, indirebileceğiniz, indirebileceğiniz ve her görüşmenin transkriptlerini kontrol edebileceğiniz Height Performance Sports Network’umuzdaki 14 röportajın tamamını incelediğinizden emin olun.

Güvenle yapmak için kanıtlanmış yöntemleri öğrenin!

Kaçırılan isabetlerden sonra savunmasız benlik saygısından, güvenini zayıflatan veya özgürce oynayamamasının yanı sıra kursa geri dönen katı veya yüksek beklentilerle oynadıktan sonra yaşıyor musunuz?

Eğer odak eksikliği, düşük benlik saygısı veya parkurdaki diğer zihinsel oyun zorluklarından yararlanıyorsanız, gerçek golf potansiyelinize ulaşamazsınız…

Başarılı golfçüler, rekabete en iyi şekilde güvenle tam olarak nasıl yapılacağını keşfettiler, bu nedenle bunu yapmanıza yardımcı olmak için golfçünün zihinsel kenar çalışma kitabını ve CD programını kurduk!

Golfçünün Zihinsel Edge programı, kişisel kursiyerlerimle zihinsel oyunlarını geliştirmelerine yardımcı olmak ve kursdaki tutarlılığı artırmalarına yardımcı olmak için yaptığım en iyi 8 zihinsel eğitim oturumunu içeriyor.

Golfçünün zihinsel kenar programı 8 güven artırıcı CD, MP3 ses kayıtları ve 8 oturumlu golfçünün zihinsel kenar çalışma kitabı içerir.

Golfçünün zihinsel kenarı: en yüksek güven için 8 haftalık bir plan

Kursiyerler ne diyor?
“Zihinsel taraf, golfte her şeydir – atışınızı veya hattınızı görme yeteneği ve o atış veya putt vurabileceğinize bağlıdır. Dr. Cohn, oyunuma güvenmenin yanı sıra inme koymamın yanı sıra bana yardım etti. ”
~ Frank Lickliter, PGA Tour, Nike Gezi Kazanan

“Güven seviyem hiç bu kadar yüksek olmamıştı! Dört tur turunda da ne kadar net bir şekilde inanabildiğimi tam olarak söyleyemem. Bana sağladığınız temel oyun planı beni gerçekten odakladı. Bir turnuva sırasında güven seviyem hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Tam olarak ne kadar baskı olursa olsun, düşüncelerimi yönetmenin yanı sıra yürütmeyi de başardım. Dr. Cohn’a teşekkürler! ”
~ Patricia Baxter-Johnson, LPGA Turu

Güçlü golf güven stratejilerini öğrenin!

Presh’iniz sırasında herhangi bir “pahalı” zihinsel oyun hatası mı yapıyorsunuz?null

Leave a Reply

Your email address will not be published.