kazandı, Roger Federer ATP Dünya Trip Şampiyonalarında Finallerde Rafael Nadal’a karşı uğraştı. Federer-Nadal rekabeti yıllar boyunca önceki turnuvalarda 21 toplantı ile geliştirildi.

Nadal için bir galibiyet, çok sayıda insanın Federer’i iyi tuttuğuna ikna etmesini sağlayacaktı, ancak oyunun hayranı iseniz, Federer’in rekabeti canlı tutmak için çekebileceğini gerçekten umuyorsunuz. Federer, en iyi tenisini yıl sonunda kurtardı ve beşinci sezon sonu şampiyonluğunu 6-3, 3-6, 6-1 kazandı.

Tenis, spor en büyük iki sporcu arasındaki rekabet olmadan tam olarak aynı olmazdı, ancak bu sezon Federer’in performansındaki önemli bir düşüş, iki ya da üç yıl önce oyuncu olmayabileceğini öne sürdü.

Birçok insan Federer’in formunu, zihinsel durumunu ve sporda baskın bir oyuncu olarak geleceği ilgilendirmeye başlamıştı. Formda olduğunu göstermek için ikna edici bir kazanç sağladı. Federer, ilk servisinde oynanan puanların yüzde 92’sini kazandı ve tüm maçta Service’de sadece 13 puan kaybetti.

Sezon ortası Federer, oyununa güvenmek, her seferinde bir maç kazanmaya ve agresif tenis oynamaya odaklanması gerektiğini anladı.

“Biraz güven kazanmak zorunda kaldım. Bu sadece kazanan maçlarla birlikte gelir. Halle’de biraz hayal kırıklığı yaratan bir kil aldıktan sonra, Wimbledon Stretch, herhangi bir turnuva kazanamadığım, belki de en iyi tenisimden birkaçını oynamadım, biraz pasif oynamadı, zor olduğunda önemliydi. Mahkeme sezonu geldi, oyunumu alabildim, daha iyi hareket etmeye başlayabildim, fiziksel olarak ve zihinsel olarak iyi hissetmeye başladım ”dedi.

Bu yöntem, final maçında Nadal’ı yenmek için gereken yenilenmiş güvenle Federer uygulamasına yardımcı oldu.

“Her zaman baştan sona bir plana sahip olmaya inanıyorum. Ferrer’e karşı oynadığım kadar ilk maçta olduğu gibi, her zaman tam olarak nasıl oynamak istediğime sadık kaldığımı düşünüyorum. Rafael’e karşı yaptığım aynı şeydi ”dedi.

Mahkemede bir set yaşadığınızda veya bir seti kaybettiğinizde, olumlu kalmak ve oyun planınıza adanmış olmak önemlidir. Bu, güçlü yönlerinize sadık kalmanıza ve eşleşmeyi güçlü bir şekilde ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. İkinci seti bıraktıktan sonra Federer pozitif kaldı ve oyun planında kalmaya odaklandı.

Federer, “İkinci seti kaybetmeme rağmen, bugün maç boyunca olumlu kaldığım ve yüksek seviyede gerçekleştirdiğim yöntemden gerçekten memnunum” dedi.

Kazanmasıyla Federer, 2011 sezonuna ilginç bir başlangıç ​​için şeyler kurdu. Nadal, toplam “Nadal Slam” a bakıyor ve Federer sporun tepesinde tutulmasını geri almaya çalışıyor. Onların rekabeti, tenis oyununa geri dönmeye devam edecek bir hediye ve Federer hak eden bir rakip olmaya devam edeceğine inanıyor.

“Bu sezon harika bir notla bitirdiğim için memnunum. Beş başlık kazandım, bir slam kazandım. orada ne vardı. Bu beni kesinlikle gelecek yıl için son derece olumlu kılıyor, 2011’de bir harika sezon daha geçirebileceğime inanıyorum, bu da hissetmek için gerekli, ”diyor Federer.

Mahkemede en iyisini gerçekleştirmek için kanıtlanmış zihinsel oyun tekniklerini öğrenin!

Siz (veya oyuncularınız) rekabetteki yeteneğiniz kadar performans gösteriyor musunuz?

Maçlara en iyi ve birçok olumlu oyununuzu getiriyor musunuz?

Başarılı tenis oyuncuları, turnuvalara en yüksek güvenle nasıl yapılacağını tam olarak keşfettiler.

Zihinsel dayanıklılığınızı geliştirmeye ve maçlara karşı üstün bir güven ile gerçekleştirmeye hazırsanız, Tenis Güven: Rekabet oyuncuları için zihinsel tokluk bunu yapmanıza yardımcı olabilir!

Teniste zihinsel tokluğunuzu artırmaya yardımcı olmak için tenis güveni kullanın ve aynı zamanda uzman sporcuların kazanmasına yardımcı olan güçlü ve kanıtlanmış zihinsel oyun teknikleri bulmak!

Tenis Güven: Yarışma oyuncuları için zihinsel tokluk

Zihinsel oyun müşterileri ne diyor?
“Bu kurs boyunca bana sağladığınız tüm bilgi, araçlar, materyaller ve yardım için teşekkür ederiz. Gerçekten harika bir deneyim oldu. Bu zihinsel eğitim sistemini sadece kulüpteki stajyerlere entegre etmekle kalıyorum, ancak bu fantastik eğitimi de gerçekten kararlı sporculara getirmenin yanı sıra en iyi performanslarına ulaşmayı hedefliyorum. ”
~ Tim Whitehead, Baş Tenis Profesyonel, MGCP

Tamamen ücretsiz tenis psikoloji raporumuzu indirin!

Maçlar sırasında bu “pahalı” zorlu zihinsel oyun hatalarından bir veya daha fazlasını yapıp yapmadığınızı keşfedin!

Tamamen Ücretsiz Tenis Psikoloji Raporumuzu İndirin:

Tenis Oyuncularının Puan Arasında Yaptığı Altı Farklı ‘Zihinsel Oyun’ Hatası

Keşfedeceksiniz:

Zihniniz mahkemede en iyi veya en kötü mülkiyetiniz olabilir.

Zihninizi noktalar arasında verimli bir şekilde kullanıyorsanız.

Son noktaya gitmenize yardımcı olabilecek bir teknik.

İhtiyacınız olan en iyi zihinsel oyun becerileri tnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.