Sky Barsch Gleiner
Yayınlanan 7 Haziran 2010

Yaş: 36
Konut: Morrisville
Aile: Kedi, Canavar Bebek
Meslek: birinci ve ikinci sınıf öğretmeni
Birincil Spor: Koşmak
VS: Northern Vermont Ridge Runners’ın bir parçasınız nedir?
JF: Morrisville’de Kuzey Vermont Ridge Runners adında bir koşu kulübü vardı. Birkaç yıl önce bir çeşit dağıldılar, neden olduğundan emin değilim, belki de coşku türü düştü. Üç yaz önce Mary Churchill ve Mark Churchill, Salı gecesi pist egzersizlerini yapan bir koşu grubu başlattılar. Bu yüzden Kuzey Vermont Ridge Runners’ı yenilemeyi seçtik. Eskiden başkan olan Ron Ridlon da bizimle birlikte çalışıyor. Koşu kulübünün hangi aşamasında kaldığımızda kalmak zor. USTAF (Amerika Birleşik Devletleri Atletizm) sertifikası için başvuruyoruz. Sadece eğlenebilecek bir grup insanı ve deneyimli koşucuların gelişebileceği ve daha hızlı olabileceği bir yer olmak istiyoruz. Salı gecesi antrenmanlarımızı yayınlamaya çalıştığım bir Facebook sayfamız var. Patika kuruduğunda, bir iz çalıştıracağız. Dört ila on iki kişi arasında herhangi bir yerimiz var ve yaz aylarında daha büyük bir grup haline geliyor.
VS: NVRR ile konumunuz nedir?
JF: Koç olarak kabul ediyorum. Yetişkinlere koçluk yapmayı seviyorum. Lise pistine koçluk yaptım, ancak yetişkinler aslında koçluk yapmak için hayatınızdan ne kadar zaman ayırdığınızı fark ediyor. Gençlerin her zaman bunun farkında olduklarından emin değilim. Yetişkinler çok zarif. Ve aslında onlarla birlikte çalışmayı yapacağım.
VS: Kulüp herkese açık mı?
JF: Kesinlikle. Katılan insanlara açıkız. Salı günleri saat 17: 15’te buluşuyoruz. People’s Academy’de.
VS: Fitness sizin için neden gereklidir?
JF: Fitness ve aktif olmak, sağlıktan, gerginlik yönetiminden yaptığınız sosyal bağlantılara kadar hayatımın kalitesi üzerinde böyle bir etki yaratıyor. Topluluğumun bir perspektifine, ayaklarımdan, bisiklette, bir kayıkta bir bakış açısına sahip olmaktan zevk alıyorum. Arabanızdan çamaşır günü olduğunu koklayamazsınız.
VS: Kişisel koşu hedefleriniz nelerdir – yarışıyorsunuz, fitness vb.
JF: 5K seviyesinde yarışmayı çok seviyorum. Üniversitede bir sprinter ve uzun jumperdım. Maraton – Biyomekaniğimin bu kadar iyi dayanacağını düşünmüyorum. Yani 5K’lar iyidir. Yaralanmadan önce kano ile alternatif triatlonlar yapıyordum. Belki bu yıl rekabetçi bir seviyede rekabet etmeyeceğim ama onları yapmak ve bu yıl bitirmeye çalışmak istiyorum. Ve sonra sonbaharda, eğer her şey yerinde ise, belki biraz 5ks çalıştırabilirim. Bazı 5K’lar yapıyorum ama bir hız ayarlayıcı olarak, çok fazla amigo yapıyorum.
VS: uğraştığınız yaralanmanız nedir?
JF: Sadece çekmeye devam ettiğim bir hamstring çekim var. Ben vardı çünkü kolej. Bana sorun veren gerçekten eski bir yaralanma. İki yıl önce ilk kez yeniden yaralandığım zamandı. Ve şimdi iyi olduğum yerde iki aylık dönemlerden geçiyorum, adım atıyorum ve sonra yeniden püskürtüyorum. Geçen yıl boyunca tüm PT’mi kullandım. Şimdi akupunkturu deniyorum. Şimdi oldukça kronik ve o kronik aşamadan çıkmaya çalışıyorum. Güçleniyor ve çok daha güçlendirici egzersizler yapıyorum. Ve ısınıyor ve kayacak buz olmadığında çok daha affedici olma eğilimindedir.
VS: Kayak yapmayı nereden seviyorsun?
JF: Geçen yıl yaz boyunca hemen hemen her gün kayıktayım. En iyi Elmore Gölü yakınında yaşıyorum, bu yüzden dışarı çıkıp Elmore’un etrafında kürek çekeceğim. Veya Eden Gölü. Kürek çekecek biri varsa Green River gerçekten çok iyi. Bir saat dışarı çıktığımda, konuşacak birine sahip olmayı seviyorum. Ayrıca olabildiğince yerel kürek çekmeyi seviyorum, bu yüzden çok uzak mesafeler ve çevreye neden olan etkiyi kullanmıyorum.
VS: Disk golf hakkında neyi memnun ediyorsunuz?
JF: Dışarı çıkıyorsun. Geçen yıl yaralanırken, istediğim kadar koşamadım, bu yüzden Disk Golf’ün dışarıda olmak ve iki saat boyunca odaklanmak için harika bir yol olduğunu gördüm. Yürüyüşten memnun değilim. Hiç sevmiyorum. Sanki bir ağaç var; Başka bir ağaç var. Trail koşmayı seviyorum ama yürüyüş yapmıyorum. Disk Golf bunu ilginç tutar. Disk golf ile, bir delik açabilirsiniz ve bir sonraki delikte beş ya da altı var.
VS: Kulağa kolayca sıkılıyormuş gibi geliyor.
JF: Yapabilirim, bu yüzden birinci sınıf öğretmek benim için iyidir. Hız çok hızlı. Yılın başında, yalnızca 20 dakikalık bloklarda (çocukların dikkat süreleri nedeniyle) talimat verebilirsiniz. Ve her zaman iki blok önde hareket etmeli ve düşünmelisiniz, ayrıca müfredata ve öğrencilerinizin ihtiyaçlarına uyum sağlayın.
VS: Öğretme ile ilgili en sevdiğin şey nedir?
JF: Öğretme ile ilgili en sevdiğim şey, bir çocuğun dünyasının genişlemesini görmek. Okumayı öğrendiklerinde yeni bir mektup dünyası görüyorlar. Şimdi başından beri orada olan, ancak günlük yaşamlarında kapsayıcı olmayan kitaplar ve işaretler var ve o yeni yeri bulmalarına ve keşfetmelerine yardımcı oluyorsunuz. Artı çok eğlenceli olabilir!
VS: Mozaik bir sanatçısınız – son bir projeyi açıklayabilir misiniz?
JF: Çok la ürettimnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.