Dünya Çapında Voleybol Federasyonu (FIVB) ve voleybol dünyası, Meksika’nın gelecek yıl erkeklerin ve kadın plaj voleybolu dünya şampiyonalarını ilk kez tutacağını açıkladı Ülke etkinliği gerçekleştirdi.

FIVB ve voleybol dünyası, 2023’ün ikinci yarısında birkaç şehirde yer almasını bekliyor ve tarihlerin yanı sıra mekanların daha sonraki bir tarihte açıklanacak. 1997’de açılış etkinliğinin göz önüne alındığında, Beach Voleybol Dünya Şampiyonalarının 14. baskısı olacak.

İlgili Öyküler

House to Houston Skyline BCS Voleybol Kulübü adlı efsaneler etkinlik merkezi

Meksika 2023 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası düzenleyecek

AAU, Orlando’ya dünyanın en büyük voleybol yarışmasını getiriyor

Topluluk Çok İlk Şampiyon Merkezi Mevsimsel Arena

AVCA, Huntsville’i Sonbahar Collegiate Beach Şampiyonası sunucusu olarak duyurdu

“Meksika, voleybol dünyası için en güçlü ortaklardan biri ve FIVB’nin yanı sıra, ülkenin spor liderliğinin uzun süreli vizyonu ve ülkeye çok daha fazla olay getirme arzusu ile son derece motive olduğumuzu Bir sonraki plaj voleybolu dünya şampiyonaları 2023’te ve ötesinde, ”dedi.

Voleybol, Meksika’da popülerlik kazanıyor, çünkü Country Assisted bu yıl açılış Voleybol World Plaj Pro Tour’u Tlaxcala’daki açılış zorluğu bacağını ve Rosarito’daki ilk Elite 16 aşamasını düzenleyerek tanıttı.

2004 Olimpiyat 400 metrelik gümüş madalya sprinter olan Meksika Spor Rahibi Ana Guevara şunları ekledi: “Ülkemizin 2023 Plaj Voleybol Dünyası Şampiyonası’nı tutmak ve uzun süreli ortak bir yöntem oluşturmak için idealin onaylanması bir onurdur. Meksika sporunun ilerlemesi için, Voleybol dünyasının yanı sıra FIVB ile el ele. ”

“Bu etkinlik, yeni nesil sporcuların temellerini kesinlikle geliştirecek ve sporu ülkemizin ilerlemesi için bir araç haline getirmek için bir motivasyon kaynağı olacak.”

Buna ek olarak, FIVB başkanı Ary Graça, yönetim organının gelecek yılki dünya şampiyonalarına kadar Meksika’nın plaj voleybol takımlarına koçluk desteği sağlayacağını belirtti.

Graça, “Meksika Voleybol Federasyonu ile olan güçlü ortaklığı ve Rahip Guevara’nın ülkede spor kurma vizyonunu da takdir ediyoruz” dedi.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.