temsilcileri inşa etmeye başlama yetkisini koruyor. kulüp.

Merton Konseyi lideri imzanın ardından meclis üyesi Stephen Alambritis, resmi karar bildirimini AFC Wimbledon’un genel müdürü Erik Samuelson’a verdi ve çalışmanın kulübün Plough Lane’deki yeni stadyumunda başlayabilmesini sağladı.

Plough Lane’deki yeni ilerleme, ilçeye 11.000-20.000 kişilik bir futbol stadyumu, 602 çok ihtiyaç duyulan yeni evler, perakende alanı ve bir kabak ve fiziksel fitness kulübü verecek.

Bölüm 106 Anlaşmasını imzalayan AFC Wimbledon ve GRA alımları kısıtlı, sadece büyük bir yeni ilerlemeyi ve Güney Batı Londra’nın bu bölgesine ilgili ekonomik faydaları getirmekle kalmıyor, ancak aynı şekilde GB 1,5 milyon £ üzerinden pompalayacaklar Bölgesel sağlık ve sağlıklı yaşam düzenlemesinin yanı sıra bölgesel otobüs, yol ve bisiklet ağındaki geliştirmeler. Gelişme, stadyum, mağazalar ve fiziksel fitness kulübü de yükseldiğinde daha uzun vadeli istihdamın yanı sıra bölgeye bina görevleri getirecek.

AFC Wimbledon genel müdürü Erik Samuelson şunları söyledi:

Futboldaki herkes AFC Wimbledon’un nasıl ortaya çıktığı hikayesini anlıyor. Bir grup hayran hiçbir şeyle başladı; Zemin yok, takım yok, yönetici yok, oyuncu ve kit yok. Şimdi, on beş yıl sonra, yeni bir stadyumda ve bir futbol ligi kulübü olarak Merton’a eve gitmeye yönelik devasa bir adım attık.

Bu bizim için çok önemli bir gün. Kulübün bu noktaya ulaşmasına yardımcı olan herkesin son derece gurur duyması gerekir. Kişisel bir notta, iş müdürümüz Andrew Williams’ın yanı sıra arka planda tüm zor çalışmaları yapan mevzuat firması Hogan Lovells’in ortağı Daniel Norris’e teşekkür etmek istiyorum. Ben de kulüp onlara büyük ölçüde borçluyuz.

Dons ilk takım yöneticisi Neal Ardley, uzun futbol işgalinde ilk adımları otuz yıl boyunca Plough Lane’de geride bıraktı:

İlk futbol anılarımın büyük bir kısmı Plough Lane ile bağlantılıdır ve kulübün son olarak orada yeni bir stadyum inşa etmek için çalışmaya başlayabileceğini duymak ilginç bir haber. Bir stajyer olarak, Plough Lane’deki fizyo alanını boyamak, 11 yaşından itibaren araç parkında antrenman yapmak ve sahada ilk uzman sözleşmemi imzalamak zorunda kalıyorum. Takımı manevi evimize geri götürmek büyük bir ayrıcalık olacaktır.

Merton Konseyi’nin lideri Meclis Üyesi Stephen Alambritis, şunları söyledi:

Uzun bir yolculuktan sonra, bu, Merton için tarihi bir anın yanı sıra memnun bir andır. Deneyimli planlama görevlilerimiz, bu ilginç ilerlemenin hem Merton’un yanı sıra birçok hane hem de burada çevrimiçi olan hayranlara ek olarak çok sevilen kulüp AFC Wimbledon’a fayda sağlayacağından emin olmak için fantastik bir zaman teklifi harcadılar.

2015 yılında planlama yetkisini onayladığımızı düşünerek kulüple çalışmak bir zevk oldu. Stadyumu görmeye devam ediyorum ve konut, önümüzdeki aylarda bir gerçek haline geldi ve çok görmek için sabırsızlanıyorum. ilk oyun. Hoş Geldiniz AFC Wimbledon.

Resim: Yukarıdaki fotoğraf, stadyumun nasıl görünebileceğine dair mevcut algıyı göstermektedir. Nezaket: AFC Wimbledon

Stadyum Projesi Hakkında
Andrew Scott Ltd, bu yılın başlarında Plough Lane’de AFC Wimbledon’un yeni stadyumunu inşa etmek için tercih edilen yüklenici olarak atandı.

1870 yılında kurulan Andrew Scott Ltd, 1960’larda Cardiff Arms Park da dahil olmak üzere İngiltere’de mahalle tesislerinin ve spor stadyumlarının uzun bir geçmişine sahiptir. Son zamanlarda Andrew Scott, Hampshire CCC’nin The Artan Bowl ve Stoke City’nin stadyumunda Parc y Scarlets, House of Llanelli Scarlets geliştirdi.

Ziyaret, kulüp tarafından yapılan uzun ve kapsamlı bir sürece uydu.

Endüstri stalwart, Andrew Williams, kulübün stadyum geliştirme iş yöneticisidir.

#Sportsvenuebusiness – sizi bilerek!

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.