Yeni Zelanda Ulusal Stadyumu’na ev sahipliği yapmak için Eden Park, ülkenin en uzun koşu ve en büyük eSports etkinlik organizatörü Ping Zero ile bir araya gelerek hızla büyüyen ‘elektronik’ oyun dünyasına atladı.

Ping Zero, 15 yılı aşkın bir süredir bir oyuncu topluluğu inşa ediyor ve geçen yılın 40 saatlik LAN etkinliği 300’den fazla oyuncu çekti.

Üç günlük LAN etkinliği Ping Zero 51, 14-16 Eylül tarihleri arasında Eden Park’ta yapılacak ve iki uluslararası turnuva dahil olmak üzere gündelikten rekabetçi oyunlara tüm oyun türlerini ve stillerini barındıracak.

Ping Zero Genel Müdürü Conrad Ware şunları söyledi:

Bir sonraki oyun etkinliğimizi Ping Zero 51’e Eden Park’a getirmekten heyecan duyuyoruz. İki uluslararası turnuvaya ev sahipliği yaparak Yeni Zelanda’nın en iyi oyuncularından bazılarının katıldığını göreceğiz. Bu son teknoloji ürünü tesis, Yeni Zelanda’nın en büyük eSport LAN’a ev sahipliği yapmak için ideal bir eşleşme. Ping Zero’ya Yeni Zelanda Ulusal Stadyumu’na eSpor getirme fırsatı verdiği için Eden Park sayımına teşekkür ederiz.

Eden Park CEO’su Nick Sautner şunları söyledi:

Eden Park ünlü ve hem Kiwis hem de ülkemiz ziyaretçileri için çok sayıda özel anının merkezinde. Auckland’ın son yıllarda benzeri görülmemiş büyümesi, şehrin küresel çekiciliğini ve çeşitli toplulukları gösteriyor.

Eden Park, sadece ragbi ve kriket destekçileri için değil, tüm Auckland ve Yeni Zelanda için stadyumu kullanılabilir hale getirmeye kararlıdır.

ESPorların dünya çapında gerçek bir olay olarak ortaya çıkması, stadyum çeşitlendirme ihtiyacını vurgulamaktadır. Buna ek olarak, kültürel, sanat ve müzik etkinlikleri, Eden Park’ta bir ragbi veya kriket maçına hiç katılmamış olabilecek yeni izleyicileri çekecek ve hepsi topluluğa önemli ekonomik faydalar sağlayacak.

Eden Park Hakkında
Eden Park, Yeni Zelanda’nın Ulusal Stadyumu ve Auckland’ın merkezinde yer alan küresel-ikonik bir arendir.

Zengin tarihi ve profili, ülkedeki diğer stadyumlar tarafından rakipsizdir. 1903’te bir kriket sahası olarak başlamasından itibaren Eden Park, 1913’te Auckland kriket sahibi, Auckland Rugby’ye Kış Sezonu’nu kiraladığında Auckland’da büyük yaz ve kış sezonu sporunun birincil mekanı oldu.

Eden Park’ın faydalı sahipleri olarak Auckland Cricket ve Auckland Rugby’nin kurulmasına bağlı bir tapu 1926’da imzalandı ve çünkü mevzuatta yerleşti. Birçoğu 1987 ve 2011 Rugby Dünya Kupası finallerine ev sahipliği yaptığı için hatırlanan Eden Park, bir asırdan fazla olduğu gibi hem Auckland Cricket hem de Auckland Rugby’nin evi olmaya devam ediyor.

Eden Park, hayır kurumları komisyonunda hayırsever bir sayım olarak kaydedilen, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor. Amaçları, ragbi ve kriketin kullanımı ve faydası için yüksek kaliteli çok amaçlı bir stadyum olarak Eden Park’ı tanıtmak, işletmek ve geliştirmektir. Auckland bölgesi.

Her yıl, dünyanın dört bir yanından yarım milyondan fazla spor ve ev eğlence hayranı Eden Park’ı ziyaret ediyor. Stadyum, maç günlerinde 50.000’e kadar satış kalabalığına başarılı bir şekilde ev sahipliği yapıyor ve yılda 1.000’den fazla maç dışı işlevine ev sahipliği yapıyor.

Bu yılın başlarında Eden Park CEO’su Nick Sautner ile birlikte koştuğumuz röportajı aşağıdaki resme tıklayarak kontrol ettiğinizden emin olun.

#Sportsvenuebusiness – sizi bilerek!

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.