Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, 2022 Olimpiyat ve Paralimpik kış sezonundan önce ABD, Avustralya, Kanada ve İngiltere’nin diplomatik boykotlarının dedi. Pekin’deki oyunlar “her hükümet için tamamen siyasi bir karardır” ve IOC apolitik olmaya devam edecek.

İngiltere ve Avustralya, son 24 saat içinde diplomatik boykotları duyurarak ABD’ye katıldı. Hak grupları, bazılarının soykırım olarak adlandırdığı Uygur azınlığına karşı Çin insan hakları ihlallerine atıfta bulunarak oyunların tam bir boykotu çağrısında bulundu. Ayrıca Pekin’in demokratik protestoları bastırmaya ve Hong Kong’da muhalefet üzerine bir baskıya işaret ediyorlar.

Bach Çarşamba günü, “Oyunların bütünlüğü spor yarışmalarının bütünlüğü ile ilgili” dedi. “Sporculara odaklanıyoruz, oyunlar hakkında ve sporcular için ve herhangi bir hükümetten gelen her siyasi karar için bizden aynı yorumu duyacaksınız.”

Bach daha sonra IOC’nin neden dünya siyasi meseleleri hakkında yorum yapmayacağını soran bir soruyu reddetti ve “Siyasi meseleler hakkında yorum yapmadan, bir taraf almıyorsunuz… Bu IOC’nin misyonu, aksi takdirde misyonu gerçekleştirmeyi başaramadık dünyayı bir araya getirmek ve birleştirmek için oyunların. ”

Yetkili, Roma ve Yunan imparatorlukları arasındaki siyasetin eski Olimpiyat Oyunlarının sonuna nasıl yol açtığına dair bir tezi başlatmadan önce “Olimpiyat Oyunlarının Sonu Olabilir” konusunda siyasi meseleler üzerinde durduğunu da sözlerine ekledi.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zhao Lijian Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD diplomatik boykotu Çin’i öfkelendirdi – “ideolojik önyargısız ve yalanlara ve söylentilere dayanıyor” dedi. Pazartesi günü yapılan anketle yapılan bir sabah konuşması, ABD’li yetişkinlerin yüzde 31’inin diplomatik bir boykotu desteklediğini ve yüzde 24’ünün toplam boykotun uygun olacağını söyledi. Amerikalıların sadece yüzde 12’si boykot olmaması gerektiğini söyledi.

Ayrıca, ABD’li yetişkinlerin yüzde 58’i, Çin tenis yıldızı Peng Shuai’nin güvenliği ile ilgili belirsizlik göz önüne alındığında, 2022 oyununu desteklemelerini destekleyeceklerini destekleyeceklerini söyledi-Coca-Cola dahil IOC sponsorları olan ABD merkezli şirketlere dikkat çekecek rakamlar, Airbnb, Intel, Procter & Gamble Co. ve Visa. Ankette ayrıca sadece yüzde 26’sı oyunların Şubat 2022’de başlayacağının farkında olduğunu söyledi.

IOC, Peng Saga’daki rolü nedeniyle eleştirilirken, ABD Olimpiyat ve Paralimpik Komite Yönetim Kurulu’nun bir üyesi IOC’nin davranışını destekliyor. 2020’de IOC üyesi olduğunda USOPC yönetim kurulunda bir yer alan uluslararası tenis federasyonu başkanı David Haggerty, bu hafta BBC’ye ITF’nin “milyar insanı cezalandırmak istemediğini” söyledi. eski bir En İyi Komünist Parti yetkilisini cinsel saldırıla suçladıktan sonra görüşten düştü.

İfade, Haggerty’nin Kurul Pekin Olimpiyatları için hazırlıklarını tamamladığı için, Haggerty’nin Utah, Salt Lake City’deki bir USOPC yönetim kurulu toplantısında yer almasından iki haftadan kısa bir süre önce geliyor. Bach, IOC’nin Peng ile temasıyla ilgili birçok sorudan bahsetti ve “Bu görüşmelerle şu ana kadar bir şeyler başardığımız şey elde ettik” dedi.

Ancak Bach, Peng ile gelecekteki herhangi bir temasta neden Martina Navratilova gibi popüler bir kadın tenis figürünü neden ona katılmaya davet etmeyeceğini sorduğunda defansif olarak tepki verdi. ? ”

Bach’ın yorumları, popüler bir kadın Olympian’ın bu sezonun başlarında antrenman yaparken sporcuların Çin’de tedavi edilme şeklinden memnun olmadığı için Çin’e gitmeyebileceği için geliyor. İki kez savunan kadın Olimpiyat Kıç şampiyonu Natalie Geisenberger, Alman bölgesel yayıncı BR’ye, Covid için pozitif değerlendiren birinin yakın teması olarak zorunlu kılınan yönergeler nedeniyle, odasından çıkmasına izin verilmediğini söyledi. Eğitim oturumları dışında birkaç gün boyunca. Kapısının dışına düştüğünü ekledi, standart elit sporcuların ihtiyaç duyduğu veya istemedi.

“Bu deneyimlerle, kesinlikle bir Dünya Kupası veya Dünya Şampiyonası için değil” dedi. “Ve sadece söylemeliyim ki, bunu tekrar kendime yapıp yapamayacağımı Olimpiyatlar hakkında düşünüyorum. … Orada yaşadığımız koşullar, tekrar oraya geri dönmemenin lehine konuşuyor. ”

Tüm siyasi sorular sayesinde, IOC’nin potansiyel kış sezonu oyunları ev sahipleri ile neyi bitirebileceği konusunda potansiyel bir ipucu vardı. 2030 oyununa ev sahipliği yapmak için iki ana aday, Bejing’e gitmeyi planlayan teklif grubu yöneticileri olan Salt Lake City, Utah ve IOC’nin oyunları Tokyo’nun pandemisinden sonra oyunları konuşulmamış bir “iyi” olarak yerleştirebileceği Japonya, Japonya. -Milyarlarca bütçe aşımı ile 2021 yaz oyunlarının karnına ev sahipliği yapıyor.

“2’de oldukça güvenebiliriznull

Leave a Reply

Your email address will not be published.