bir parçası olarak büyük bir değişim için belirlendi. , bir yıldan biraz fazla bir süre önce duyuruldu. Proje üzerindeki çalışmalar aslında devam ediyor, stadyum uluslararası kapalı spor gereksinimleriyle karşılaşmak için tamamen yeniden tasarlanacak ve yeniden geliştirilecek.

1980’lerde inşa edilen Howrah Kapalı Stadyumu, başlangıçta sadece spor aktivitelerine ev sahipliği yapmak için bir kapalı mekan olarak planlandı ve bu nedenle Netaji Kapalı Stadyumu bir şablon olarak kullanılarak geliştirildi. Bununla birlikte, stadyumda inşaat tamamlandıktan ve orada iki devlet düzeyinde kapalı maç yapıldıktan sonra, galerilerinin ve zeminin yapımındaki kusurlar, Howrah iyileştirme sayımının, tesisi Howrah Belediye Şirketi’ne teslim etmeye zorlandığını ima etti. ) mekanı, gerçeklik TV şovları ve kültürel etkinlikler için zemin haline getirdiğini gören spor olmayan bir ticari varlık olarak kullandı.

En son gelişmeler hakkında konuşan Howrah Belediye Başkanı Rathin Chakraborty şunları söyledi:

Eyalet Dumurjala’ya ‘spor şehri’ ilan ettikten sonra, CM’ye kapalı stadyumun Netaji iç mekandan daha iyi olabilecek bir kapalı spor kompleksine dönüştürülmesini önerdim. HMC tesisi yeniden inşa eder ve sürdürür. CM hemen Na Banna’ya yakın bir spor tesisine sahip olma fikrini memnuniyetle karşıladı. Eyalet sporları ve gençlik işleri bakanı Aroop Biswas’tan tekliften geçmesini istedi. Kısa bir süre sonra, proje için Spor ve Gençlik İşleri Departmanından 18 Rs crore HMC’ye ulaştı. HMC daha sonra Howrah merkezli bir uzman tarafından hazırlanan Kapsamlı Proje Raporu’nu (DPR) aldı ve proje için bir ihale yüzdü.

Yönetmen Ajoy Ray, onaylandı:

Yeniden inşa edilen stadyum tasarımı, Shibpur’un I Gribpur kasaba ve ülke planlama departmanı tarafından hazırlandı.

HMC’nin proje danışmanı Ramratan Chowdhury, ekledi:

Kapalı stadyumun oturma kapasitesi şu anda 3.000’den 6.000’e yükseltilecek. 50.000 metrekarelik stadyum merkezi olarak klimalı olacak. Zeminin bir kısmı tik ve sentetik ahşabın diğer kısmından yapılacaktır. Birçok uluslararası stadyumun artık sentetik ahşap katları var. Ayrıca, iki giyinme odası, bir güç odası ve bir yorum kutusu olacak. Stadyum tesislerinde de bir misafirhane olacak.

Eyalette kriket oyuncusu spor için devlet bakanı Laxmi Ratan Shukla şunları söyledi:

CM’nin yönetimi altında, yeniden inşa edildiğinde stadyumda yerel, ulusal ve uluslararası spor etkinlikleri düzenlenecek. Ayrıca, stadyum kompleksi voleybol ve basketbol dahil olmak üzere çeşitli kapalı oyunlarda eğitim tesislerine sahip olacak. Sadece spor ve eğitim sporcuları için kullanılacaktır. Bu, sadece kültürel ve TV gerçeklik şovları sahnelendiğinde, ancak asla herhangi bir spor etkinliği olduğunda sol kılavuz altında kullanımından belirgin bir ayrılma olacaktır.

2,7 milyon dolarlık bir hükümet hibesi ile çalışmalar, Howrah Kapalı Stadyumu’nda tam bir değişimle başlamıştır; Shibpur, Batı Bengal.

Kaynak:

Görüntü Kaynağı:

#Sportsvenuebusiness – sizi bilerek tutmak

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.