için aday şehir olarak seçilen Raleigh-Durham, Amerika Birleşik Devletleri Dünya Çapında Üniversite Spor Federasyonu (USISF), 2027 Yaz Dünya Üniversitesi Oyunları için aday şehri olarak Raleigh-Durham, N.C.’yi seçti. Bu yılki oyunlar Chengdu, Sichuan, Çin’de yer alıyor.
RALEIGH-DURHAM, N.C.-Kuzey Carolina’nın Raleigh-Durham pazarı, Amerika Birleşik Devletleri Dünya Çapında Üniversite Spor Federasyonu (USISF) tarafından 2027 Yaz Dünya Üniversitesi Oyunları’nı tercih etti.

Dünya Üniversite Oyunları, stajyer sporcular için dünyanın en büyük etkinliğidir. Oyunlar garip yılda her iki yılda bir, aynı yıl hem kış hem de yaz oyunları ile düzenlenir. Oyunlar, atletizm (pist ve tarla), basketbol, dalış, jimnastik, yüzme ve voleybol gibi Olimpiyat zımbalarını içeren 15 sporu işlev görüyor. Hold City, oyunlara dahil edilmesi için ekstra sporlar önerebilir. Yaz aylarında Dünya Üniversitesi Oyunları, yaz aylarında yaklaşık iki haftalık bir süre boyunca yer alır.

Amerika Birleşik Devletleri Dünya Çapında Üniversite Spor Federasyonu (USISF) başkanı Dan Guerrero, “Yaz mevsiminde Dünya Üniversitesi oyunlarını daha önce bir kez düzenlendiği ABD’ye geri getirme olasılığı konusunda son derece heyecanlıyız. Buffalo, New York. ”

Yaz mevsiminde dünya üniversite oyunları Bangkok, Pekin, Mexico City, Moskova ve Tokyo gibi dünya şehirlerinde düzenlenmiştir. Oyunlar 1950’lerde kuruldu ve 2019 60. yıldönümlerini işaretledi.

Bir yaz mevsiminde Dünya Üniversitesi Oyunlarındaki katılımcıların sayısı normalde toplam 10.000’in üzerinde, 7.000 sporcudan oluşan, bir tane daha 3.000 antrenör, yönetici ve destek personeli tarafından birleştirilmektedir. Yaz mevsiminde Dünya Üniversitesi oyunları, 150 ülkede 300 milyondan fazla bir dünya çapında izleyici tarafından izlenen 3.000 saatten fazla yayın koruması alıyor. On milyonlarca ekstra izleyici, Web üzerinden ve sosyal ağ kanalları üzerinden oyunlara uyuyor. Bağımsız üçüncü taraf çalışmaları, yaz mevsiminde dünya üniversite oyunlarının ekonomik etkilerini 150 dolar ile 350 milyon dolar arasında bir şekilde belgelemiştir.

Oyunlar için alıntı sürecinin, şu anda Dünya Çapında Üniversite Spor Federasyonu’nun (FISU) 2027 Hold City’yi ortaya çıkaracağı öngörüldüğü 2021’de ve 2022 baharına kadar devam etmesi bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.