Minneapolis’i 1 Ocak 2021’de 2021 Bridgestone NHL Wintertime Classic’e ev sahipliği yapacak ve oyun MLB Minnesota Twins’in evi olan Target Field’da sahnelenecek. Minnesota Wild, seçilecek bir rakiple oyuna ev sahipliği yapacak.

Oyun, ligin sahnelediği 13. Kış Klasik ve 31. normal sezon açık hava oyununu kutlayacak. Oyun ayrıca Wildtime Classic’teki ilk görünüşü olacak, ancak takım 2016 yılında NHL Stadyumu serisinde Chicago Blackhawks’ı Minnesota Üniversitesi’nde TCF Bank Stadyumu’nda düzenledi.

NHL Komiseri Gary Bettman, “Bridgestone NHL Wintertime Classic, hokeyi açık hava köklerine geri götürmekle ilgili – ve oyunumuzu çevreleyen olağanüstü gücü kutlamak için Minnesota’dan daha iyi bir yer yok” dedi. “Minnesota Vahşi Örgütü ve İkiz Şehirlerdeki ve eyaletteki hayranları, NHL’nin Yeni Yıl Vitrini’ne ev sahipliği yapma fırsatını endişeyle bekliyor ve gelecek yılki oyunu Target Field’a getirmekten heyecan duyuyoruz.”

Sports Minneapolis İcra Direktörü Melvin Tennant, “Müthiş hokey tarihimizi kutlamak için 2021 NHL Kış Klasiği için Minneapolis’e ziyaretçileri karşılamaktan daha iyi bir yol düşünemiyorum” dedi. “Minneapolis, açık hava kış turizmi için önde gelen bir yer ve şehrimizin ve bölgemizin gelecek yıl bize katılacak NHL hayranlarına sunduğu her şeyi sergilemeyi planlıyoruz.”

Duyuru, Dallas Stars ve Nashville Predators’ın 2020 maçını Dallas’taki Cotton Bowl’da 85.650’lik bir kalabalığa oynadığı, Stars tarafından 4-2 kazandı. Michigan Stadyumu’ndaki 2014 Wintertime Classic’e katılan 105.491’in arkasında, lig tarihinde bir NHL oyunu için ikinci en büyük kalabalıktı.

Bir NHL hokey oyununun tadını çıkarmak için en büyük ikinci kalabalık, Dallas Stars ve Dallas’taki Nashville Predators arasındaki NHL Kış Kış Klasik Hokey Oyununun ikinci döneminde Cotton Bowl’u dolduruyor. Fotoğraf: Jeffrey McWhorter/AP görüntüleri
Lig, 15 Şubat’ta Colorado Springs, Colorado’daki Hava Kuvvetleri Futbol Stadyumu’nda Los Angeles Kralları’nı oynayan Colorado Çığ ile bu sezon çok daha fazla açık hava maçında sahne alacak.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.