Bir başlangıç ​​gibi hazırlanıyor, böylece anınız geldiğinde hazırsınız

Tezgahta uzun süre otururken motivasyonunuz nasıl etkilendi?

Bazı sporcular, çok daha fazla oyun süresine layık olduklarını göstermek için izmaritlerini çalıştırırlar. Bu sporcular antrenmandan sonra geç kalırlar, scrimmages sırasında acele eder, matkaplar sırasında maksimum çaba gösterir, koşullandırmalarını iyileştirmek için çok çalışırlar ve teknik becerilerini geliştirmek için zaman ayırırlar.

Diğer sporcular, bankta oturan bir işaret olarak “yeterince iyi değil” veya “yetenekli değil” işaretleri olarak görüyorlar. Kendilerini kanıtlamak yerine, bu sporcular motive olmayı zor buluyorlar ve sonunda kendilerinden vazgeçiyorlar.

Kendinizi değersizleştirmeyin

Kendinizi bir sporcu olarak devalü ettiğinizde veya kendinizi bir takımın önemli bir üyesi olarak göremediğinizde, pratikte geri çekilirsiniz. Motivasyondan yoksun olduğunuzda, hazırlık ve iş yoğunluğunuz acı çeker.

O zaman, aniden bir yarışmaya atıldığınızda, bunalmış hissedersiniz. İşi yapmadığınızda, yeteneklerinizin en iyisiyle rekabet edebileceğiniz güvenden yoksun olacaksınız. Yüzüne düz düşmekten korkuyorsun. Dikkatli bir şekilde rekabet edersiniz ve fırsatınızdan en iyi şekilde yararlanmak yerine hataları azaltmaya çalışırsınız.

Yedekleme olmak, aktif olmadığınız anlamına gelmez. Aralarında olmak, hala rekabetçi bir zihniyete sahip olmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Rekabetçi bir zihniyete sahip bir yedeklemenin bir örneği Philadelphia Eagles oyun kurucu Jalen Hurts. Hurts, 2020 NFL Taslağının ikinci turunda seçildi ve birçoğu Philadelphia’daki franchise oyun kurucu olarak görülen Carson Wentz’i yedekledi.

Hurts, 2020 sezonunda dört maçla başlangıç ​​rolüne itildi. Başlangıç ​​olarak ilk maçında Hurts, Eagles’ı New Orleans Saints’e liderlik eden bölüme karşı 24-21 galibiyetine götürdü.

Philadelphia savunma sonu Brandon Graham, Hurts’un hazırlıklılığını, rekabetçiliğini ve yüksek motivasyon seviyesini övdü.

Graham: “Bir adam geldiğinde ve başarılı olmaya başladığını, hazır olduğunu, anını beklediğini söyleyebilirsin, anına gelene kadar kılıcını keskinleştirdiğinden emin oluyor ve tam olarak bu. İçeri girmediğinde, destekleyici idi, dışarıda çok çalışıyordu, orada her gün bizi yenmeye çalışıyordu ve sanırım orada olduğu her gün daha iyi hale geldiğini görmeye başladın. ”

Tezgahta oturduğunuz için sonsuza kadar orada olacağınız anlamına gelmez. Zararlar, zamanının sonunda geleceğini bilerek hazırlandı ve o an için hazırlanmak için çok çalıştı.

Bir başlangıç ​​rolünde ister yedekleme rolünde olsanız da, tüm sporcular rekabetçi sporculardır. Rekabetçi zihniyetinizi teşvik etmek, zihninizi oyunda tutmak için hayati önem taşır.

Numaranız çağrıldığında nasıl hazır olunur:

Ben bir başlangıç ​​sanki ben nasıl hazırlanmalıyım? Uygulama ve eğitim sırasında oyunumun hangi kısımlarına odaklanmalıyım? Zihinsel olarak rekabete nasıl hazırlanmalıyım?

Numaranız çağrıldığında zihinsel ve fiziksel olarak hazır olun. Takım arkadaşlarınızı destekleyin ve parlama şansını kucaklayın.

Rolünüz hakkında olumlu bir zihniyetiniz olduğunda, yeteneklerinizin en iyisine hazırlanmak ve ekibinizin bir üyesi olarak daha değerli hissetmek için yüksek düzeyde motivasyon sağlarsınız.

Çok daha fazla futbol psikolojisi makalesi mi istiyorsunuz?

Spora olan güveninizi artırmak için zihinsel oyun tekniklerini öğrenin!

Kendinden şüphe ile mücadele eden, güven kaybeden veya rekabete “güveni” alamayan bir sporcuysanız, kendinden emin sporcu sizin içindir!

Kendine güven, şampiyon sporcuları geri kalan rakiplerden ayıran şeydir…

Yarışmaya nasıl büyük bir güven kazandıracağınızı öğrenmek için bilgim ve deneyimimden yararlanabilirsiniz!

Kendine güvenen atlet CD’si ve çalışma kitabı programı, 14 günlük güven yakıt egzersizleri ve 14 gün boyunca size rehberlik eden kolay bir çalışma kitabı içeren 2 ses CD’sinden oluşur, teknikleri uygulamanıza ve egzersizleri kişisel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize yardımcı olur.

Unutmayın, güven yaptığınız bir seçimdir. Proaktif olarak güven oluşturma düşünceleri ve davranışları aramak için bilinçli bir çaba sarf etmelisiniz. Kendine güvenen sporcular güvenle ilgili olduğunda proaktiftir!

Kendinden emin atlet serisindeki birçok popüler CD programımızdan biri hakkında daha fazla bilgi edinin…

Kendinden emin atlet: yüce özgüven için 14 günlük bir plan

Bugün zihniyetinizin ve performansınızın kontrolünü ele alalım!

Zihinsel Game müşterileri güven artıran programımız hakkında ne söylüyor?

“Ben bir ASP dünyası kalifiye profesyonel sörfçüyüm ve ‘kendine güvenen sporcuya’ başladıktan sonra kendi sörf yeteneğim ve zihniyetimin rekabete girmesi konusunda neredeyse anında bir değişiklik yaptım. Kendine güvenen atlet stratejilerini kullanarak, güvenim tam 180 derece yaptı. Birkaç hafta önce yerel bir profesyonel/ben kazandım ve yılın en iyi sonucunu geçen hafta BR’de dünya devresindeki son büyük etkinliklerden birinde yaşadımnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.