Sporda performansı artırma nedenlerini tam olarak nasıl fethedebilirsiniz?

Mazeretler, mazeretler, mazeretler…

Mazeretler her türlü sporcunun rakibidir.

Mazeretler, bir şey (hava durumu, kötü rekabet sitesi, hatalı ekipman) veya başka birinde (takım arkadaşı, yoksul yetkili, asi hayranlar) bir performans için cansız bir performans için suçlamanın yanı sıra yükümlülüğü omuz silkiyor.

Örneğin, birkaç tanesi sizinle bir akor vurabilecek mazeretlere uymayı alın:

“Web trafiğinde sıkışıp kaldım ve ısınma imkanı bulamadım.”

“Gözlüklerim sızdı.”

“Ayak bileğim yarışma ile yaralandı.”

“Bu hakem korkunçtu.”

“Soğuk algınlığım var.”

“Dün gece fazla uyuyamadım.”

“Saha koşulları kötüydü.”

Bazı sporcular, bir nedeni olan bir yarışmaya gelirler ve bazı sporcular bir yarışmanın ortasında nedenler yaparlar.

Her iki koşul da diğer değişkenlere kadar yükümlülüğü elinizden çıkarır…

Nihayetinde, nedenler ayaklarınızın altından en iyisini yönetmenin yanı sıra kendiniz dışına bir güç yönetir ve size endişeli bir enkaz bırakır.

Hiçbir sporcu, herhangi bir sporda, zor durumların rekabetteki eylemlerini dikte etmelerini sağladıklarında iyi bir şekilde gerçekleştirmeyecektir.

Mazeret yapanların nadiren başka bir şey yaptıkları belirtildi.

Bu nedenle, olumsuz durumlar meydana geldiğinde farklı bir yöntem gerektirirsiniz.

Mazeretler Rafael Nadal’ın 2018 ABD Açık’ta yapması basit olurdu.

Nadal, Dominic Thiem’e karşı ilk 0-6 setinde kapatıldı.

Bu durumlar oldukça keşfedilmemiş sulardı…

Nadal, neredeyse yedi yıl içinde sadece üç kez ilk sette kapatılmıştı.

Nadal, ABD açık mesleğinin en uzun maçı (dört saat ve 49 dakika), ezici nemle savaştı ve başarıyı 0-6 6-4 7-5 6-7 (4-7) 7- 7- 6 (7-5).

Nadal için gerekli olan, mazeret aramak yerine ayarlamalar yapmak için dikkatli bir seçenek sunmaktı.

Nadal: “Kendime bakacak adamım. İlerlemem gerekiyordu, bu dinamiği değiştirmeye ve benim yaptığım gibi. Bununla birlikte, dinamik bu değişiklik yapmanın ilk adımı, rakette veya ipte veya gerçek olmayan bir şey üzerinde bir neden keşfetmek değildir. Tek gerçek şu ki, bu nokta için savaşmak ve maç için savaşmak için işleri daha iyi yapmak zorundasınız. ”

Nadal, işleri tersine çevirecek olup olmadığını anladı, taktiklerinde ayarlamalar yapmaya ve her nokta için tek tek savaşmaya odaklanacağını anladı.

Her zaman bir seçeneğiniz vardır: Sebepleri kabul edebilir veya potansiyeliniz için savaşabilirsiniz.

Peki hangisi için savaşacaksın?

Sebep Nasıl Fethedilir

İstediğiniz ve bazı olumsuz koşullardan sonra en iyisinden daha az sağladığınız yarışmaları ek olarak yapmadığınız geçmiş performansları gözden geçirin.

Zihninizde sizi geride tutan veya sunan nedenlerden birkaçı neydi?

Performansınız için nasıl tam bir yükümlülük alabilirsiniz ve durumu geri alabilirsiniz?

Zihinsel olarak, kendinizi bu durumların altına koyun ve kendinizi dış faktörler değil, kontrol altındaymış gibi yanıt verdiğinizi de hayal edin.

Bir neden bulucu yerine sorun çözücü olmayı seçin.

Profesyonel zihinsel oyun koçluğuna odaklanmanın yanı sıra güveninizi artırın!

Usta zihinsel oyun eğitmeni Dr. Patrick Cohn, zihinsel oyun sorunlarınızı kişisel koçlukla fethetmenize yardımcı olabilir.

Dr. Patrick Cohn ile Orlando, Florida’da veya Skype, FaceTime veya telefonla çalışabilirsiniz. 888-742-7225 numaralı telefondan bizi ücretsiz arayın veya sunduğumuz farklı koçluk programları hakkında çok daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!

Zihinsel koçluk kursiyerlerimiz ne diyor?
“Çocuğum Keith, Jr. ile olan ilginiz için size teşekkür etmek istiyorum. İlgisini, yarasalarından en iyi şekilde yararlanmak için gereken sıralı adımlara odaklamasına yardımcı oldunuz. Keith, şimdiye kadarki en iyi beyzbol mevsimlerinden birine sahip olmaya devam etti. Ekibini ortalama vuruş, çalıntı üsler, RBI ve gol attı. Yaz mevsimi, bir dizi Bölüm I kolejinin büyük ilgi oranı ile sona erdirdi ve sonuçta Pennsylvania Belirleme Üniversitesi için oynamak için bir niyet mektubu imzaladı. Kısmi bir beyzbol bursu aldı ve şimdi kadroda. Yardımınız için bir kez daha teşekkürler. ”
~ Keith M. Donnell Sr.

“Michelle şimdiye kadar oynadığı en iyi futbol hafta sonu geçirdi. Onunla çalıştığınızdan beri bunu söylemiyorum (söz veriyorum!). Rahatladı, kendisiyle veya takım arkadaşlarıyla hayal kırıklığına uğramadı, asla ‘kapatıldığında’ ve gerçekten birkaç kez gülümsemedi. Çeşitli ebeveynler, sakinliğinde ve tutumunda bir fark keşfetti. Bir üniversite eğitmeni dün gece hafta sonu boyunca oyun seviyesine ilgi duyan bir e -posta gönderdi. Her şey için bir kez daha teşekkürler… Michelle şimdi son derece harika bir yerde! ”
~ Diana, Michelle’in Annesi

“Ben bir Brezilya’ımnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.